POLON 6000 chroni Łódź Fabryczną

Jedna z największych inwestycji  Łodzi w ostatnich latach – trzypoziomowy dworzec, będący kluczowym elementem nowego centrum miasta został oddany do użytku 11 grudnia br.  Inwestycja trwająca pięć la połączyła kolej, komunikację autobusową, miejską i ruch samochodowy. Ten multimodalny dworzec jest  największy i najnowocześniejszy w Polsce. Mimo gigantycznych rozmiarów wewnątrz obiektu, pasażer nie czuje się przytłoczony wielką przestrzenią.
 
Nad bezpieczeństwem pożarowym tej wyjątkowej inwestycji czuwa system sygnalizacji pożarowej POLON 6000, którego producentem jest firma Polon-Alfa.
 
POLON 6000  został stworzony do zabezpieczenia najbardziej wymagających obiektów w Polsce. Właśnie takim obiektem jest dworzec Łódź Fabryczna. Zostało w nim wydzielonych kilkadziesiąt stref pożarowych nadzorowanych przez kilka tysięcy elementów liniowych systemu POLON. W zależności od miejsca wystąpienia pożaru realizowanych jest kilkanaście scenariuszy pożarowych. Załączane są urządzenia automatyki budynkowej tj. systemy wentylacji zlokalizowane w kilku pomieszczeniach wentylacyjnych, kurtyny wydzielające strefy pożarowe, urządzenia kontroli dostępu i system DSO.  Wszystkie zdarzenia na obiekcie przekazywane są na współpracujący z centralą POLON 6000 systemem GEMOS firmy Ela-compil. Współpraca systemów zaowocowała nowoczesnym, skutecznym i bardzo funkcjonalnym systemem bezpieczeństwa pożarowego, chroniącym dziesiątki tysięcy osób, które korzystają z tego niezwykle nowoczesnego i przyjaznego dla podróżnych obiektu.
 
POLON 6000 jest systemem nowej generacji, którego charakterystyczną cechą jest rozproszona architektura połączeń pomiędzy kolejnymi elementami systemu. Możliwości tego systemu są ogromne - 396 linii dozorowych i możliwość połączenia 99 tysięcy czujek dymu i innych elementów liniowych. Linie dozorowe mogą mieć do 250 elementów liniowych w pojedynczej pętli dozorowej, a wszystkie wyjścia sterujące w elementach liniowych przystosowane są do sterowania 230V. Standardowym wyposażeniem jest Ethernet i przemysłowy protokół komunikacyjny MODBUS. Całości dopełnia kolorowy 10” panel dotykowy LCD pozwalający na łatwą i wygodną komunikację z systemem.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone 2020 POLON-ALFA S.A. • Zasady użytkowania